Dátum: 2024 május 4. (szombat) | Mónika, Flórián

MAGYAR FOOTBALL-GOLF BAJNOKSÁG 2021

2021.08.14. – 15. – 7_8_9_10. forduló / Lakitelek – Hungarikum Liget

A Footballgolf Világszövetség (WFGA) égisze alatt megrendezett World Tour Hungarian Football-Golf Open 2021, mind a négy 18 szakaszos köre egyben a Magyar Football-Golf Bajnokság egy-egy fordulója is volt egyben (igazi „2 in 1” a versenyzők szempontjából). A hazai bajnokság  12 fordulójából az eddigi hat is Lakiteleken került megrendezésre.

A World tournament versenyek lebonyolítása a magyar bajnokságnak megfelelően szakaszolja a fordulókat, így ez alkalommal is két-két 18 lyukas szakaszt teljesítettek a versenyzők egy-egy nap alatt. Szombaton a 7-8., míg vasárnap a 9-10. fordulók kerültek megrendezésre.

A fordulók eredményeiben csak az UTE játékosok teljesítménye kerül említésre.

A 7. fordulóban női kategóriában a következő helyezéseket érték el hölgyversenyzőink:

6. Molnár Anita +33

A számokból egyértelműen kitűnik, hölgyversenyzőink minden egyes fordulóban két dobogós helyezést tudtak szerezni, Luci és Reni pedig szinte teljesen kibérelte a dobogó első és második fokát. Nagyon kellemes meglepetés volt a nagyon fiatal Nagy Vivien 7. fordulóbeli második helyezése, reméljük stabilan ott tud maradni a dobogó közelben a későbbiek folyamán is

Férfi (abszolút) kategóriában – a nemzetközi versenyektől eltérően a magyar bajnokságban nem rendeznek szenior és junior versenyeket, azokat a világszövetség kizárólag a nemzetközi versenyekre írja elő. Az abszolút kategóriában szintén elég jól szerepeltünk, értelem szerűen itt inkább a férfi versenyzők domináltak, a hölgyek részéről senkinek sem sikerült bejelentkezni az abszolút kategória valamelyik dobogó közeli helyezésére.

A 7. fordulóban abszolút kategóriában a következő helyezéseket érték el versenyzőink:

10. Füzesi Zsolt +8

Az eredmények azt mutatják, hogy uralom alatt tartottuk a fordulókat, Bíró László két fordulóban is legyőzhetetlen volt, ehhez jött még egy ezüstérem, míg Karakas Attila egyszer zárt az élen, háromszor állt dobogón. Pozitívum, hogy a négy forduló alatt 10 érmes helyet szereztünk, további pozitívum, hogy 10 különböző UTE játékos volt képes beverekedni magát a TOP10-be.

A magyar bajnokságból egy versenynap, két forduló van hátra, ahol minden eldől, egyelőre a hivatalos pontszámítás nem érkezett meg, így nem tudjuk pontosan, hogy állnak versenyzőink, de úgy gondoljuk jó esélyünk van arra, hogy újfent UTE játékos legyen ebben az esztendőben is a Football-Golf király!